Jaká předsevzetí dodržujete 3 týdny po Silvestru?

Nový rok je symbolická startovní čára, ze které se můžeme odrazit a začít věci dělat jinak a efektivněji. Napadlo vás, jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí? Tak schválně, možná už jste některá z nich také vyzkoušeli:

  • Zhubnu a začnu jíst zdravěji.
  • Přestanu kouřit.
  • Přestanu pít alkohol.
  • Budu více spát a vyhýbat se stresu.
  • Budu šetřit přírodu a žít ekologičtěji.

Všimli jste si, že většina se týká zdravého životního stylu? Co to letos pojmout jinak a dát si za cíl lepší péči o svá ústa? Takže aktuální předsevzetí by mohlo znít třeba následovně:

„Budu si pravidelně čistit zuby a dásně a lépe pečovat o svou dutinu ústní.“

Nejste na to sami, proteolytické enzymy v přípravcích ENZYMEL vás umí podpořit. Pomáhají udržet vaše sliznice dutiny ústní v dobrém stavu, snížit množství plaku a bakterií v ústech a předejít tak vzniku zánětu dásní. K síle enzymů už stačí přidat vhodný kartáček s měkkými štětinami a správnou technika čištění – s tou vám ráda poradí vaše dentální hygienistka.

Jak vám může pomoci ENZYMEL

Přípravky ENZYMEL pomáhají s efektivní a šetrnou ústní hygienou. Jsou vhodné pro celkové zlepšení slizniční imunity dutiny ústní. Proteolytické enzymy obsažené v zubních pastách a mukoadhezivních gelech ENZYMEL snižují schopnost bakterií přilnout k povrchu dásní a zubů a narušují bakteriemi tvořený biofilm/plak, redukují otok a optimalizují průběh případné zánětlivé reakce. Klinická studie prokázala, že ENZYMEL PARODONT redukuje zubní plak 2x více než jiné přípravky

  • Pro prevenci zánětu si čistěte zuby enzymovou zubní pastou Enzymel Parodont dvakrát denně, posilujete tak odolnost sliznic dutiny ústní.
  • Na chronické zánětlivé stavy aplikujte zubní pastu ENZYMEL INTENSIVE 35 a vytvoříte tak podmínky pro rychlou regeneraci, snížení otoku dásní a sliznic. Modrá řada obsahuje patentovanou směs proteolytických enzymů a chlorhexidinu, která potlačuje bakterie 4x účinněji než samotné antiseptikumPoužívat ji můžete 4-6 týdnů po zákroku.

 

Tam, kde nemůžete dobře čistit zubním kartáčkem, nanášejte mukoadhezivní gel ENZYMEL PARODONT nebo mukoadhezivní gel ENZYMEL INTENSIVE 35.

Intenzivní, ale diskrétní hygienu zajistí pastilky suchého gelu Enzymel Parodont. Krabička s pastilkami se pohodlně vejde do kapsy nebo do kabelky, a tak si můžete po každém jídle vložit pastilku do úst a nechat enzymy bojovat s bakteriemi a plakem za vás.

Žádný z přípravků ENZYMEL neobsahuje adstringentní látky, parabeny, SLS ani alkohol, který by přispíval k vysoušení dásní. Zubní pasty obsahují fluorid pro remineralizaci skloviny. Gely jsou bez fluoridů.

Tipy na závěr: Jak novoroční předsevzetí opravdu dodržet?

  • Spojte příjemné s užitečným – třeba si při čištění zubů pusťte svoji oblíbenou písničku. Určitě má minimálně potřebné 2 minuty!
  • Začněte pomalu a postupně – nemusíte si čistit zuby po každém jídle, pokud nemáte problémy. Stačí dvakrát denně, ale správně a s pomocí těch správných přípravků. 
  • Pravidlo říká: „Věnujte se svému předsevzetí alespoň 2 minuty každý den – vytvoříte si tak zdravý návyk, který nikdy nevynecháte“. Pro péči o ústní dutinu platí totéž, ale nezapomeňte, ráno i večer!

Nezapomeňte se za dodržování čas od času odměnit. Vaše ústní dutina vám poděkuje, když odměna nebude plná cukrů. A odměnu v podobě pochvaly za její dobrý stav můžete čekat i při příští návštěvě u zubaře.

Využijte 25% lednovou slevu

Abychom podpořili vaše odhodlání, nabízíme akci na naše nejoblíbenější přípravky pro podporu zdravých dásní a sliznic. Do 31.1.2024 si můžete pořídit balíček přípravků ENZYMEL Parodont (Sadu pro podporu zdravých dásní ve složení zubní pasta, mukoadhezivní gel a pastilky suchého gelu) o 25 % levněji než při samostatném objednání přípravků. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.