Bojujte proti zánětu dásní s pomocí enzymů

Všimli jste si v poslední době, že se s Vašimi dásněmi něco děje? Krvácení při čištění zubů, zarudlé a oteklé dásně nejsou jen drobným problémem. Ústní dutina dokáže pořádně potrápit a nemusí to být vždy jen zuby samotné, co Vám může znepříjemnit život. Bez správné zubní hygieny ho nevyléčíte.

Proč byste měli řešit bolest dásní co nejdříve? A co dělat, když se zánět objeví?

Pokud při čištění zubů nebo při kousnutí do jablka Vaše dásně krvácejí, je na čase navštívit zubního lékaře a poradit se o dalším postupu, ale také zaměřit se na efektivnější ústní hygienu, třeba za pomoci proteolytických enzymů v přípravcích ENZYMEL.

Zánět dásní neboli gingivitida je jedno z nejrozšířenějších onemocnění dutiny ústní vůbec a je velmi podceňovaný a nepříjemný. Během svého života se s ním potká přes 80% lidí. Není-li včas adekvátně léčen, může přejít do chronického stavu v obávanou parodontitidu (lidově parodontóza či paradentóza) se všemi jejími následky. Může napadnout hlouběji další tkáně parodontu, které vede až ke ztrátě vlastních zubů či dokonce celého chrupu.  

Většinou probíhá jen s níže uvedenými příznaky bez výraznějších subjektivních potíží. Ale co je horší, zánět dásní se může skrývat v těle i bez varovných signálů. Bohužel řada lidí nevěnuje pozornost ani již viditelným signálům až do chvíle, kdy se stav chrupu výrazně zhorší (například vlivem jiného onemocnění). Dobrá zpráva je, že zánět dásní lze léčit a dokonce vyléčit. Klíčem k úspěchu je však správná ústní hygiena. A teď pozor - poradíme vám, jak na to!

Jak vzniká zánět dásní a co ho způsobuje?

Nejčastějšími viníky jsou bakterie zubního plaku, které vyvolávají infekci. Tyto bakterie uvolňují jedovaté látky, tzv. toxiny, které dráždí dásně, které pak krvácejí, otékají a jsou zarudlé a citlivé. Vyvolávají obrannou odpověď organismu a dochází ke vzniku zánětu.

Plakem způsobený zánět dásní mohou dále zhoršovat vlivy jako je zubní kámen, kouření, stres, hormonální změny (puberta, těhotenství, menstruace), celková onemocnění (cukrovka, krevní onemocnění), užívání některých léků nebo nedostatek vitamínu C.

Důkladná prevence a domácí péče jsou zásadní

Čistěte si zuby nejméně dvakrát denně, a to pořádně! Správná technika čištění, stejně jako kartáček s měkkými štětinami jsou důležité, a vaše dentální hygienistka vám ráda poradí, jak na to. Enzymy v přípravcích ENZYMEL napomohou ještě účinnější hygieně, protože pozitivně působí na dásně a sliznice dutiny ústní a pomáhají snižovat tvorbu bakteriálního plaku.

K hlavním přínosům proteolytických enzymů patří:

  • podpora slizniční imunity
  • optimalizace podmínek hojení
  • redukce otoku dásní a sliznic
  • snížení krvácivosti dásní
  • snížení rizika přechodu akutního zánětu dásní do chronického stadia.

Návštěvy u odborníka: Pravidelně navštěvujte zubaře nebo dentální hygienu. Preventivní prohlídky nepodceňujte. Zubní lékař zkontroluje nejen Vaše zuby, ale i stav Vašich dásní a sliznic. Profesionální ústní hygiena a odstranění zubního kamene mohou udělat zázraky.

Naše doporučení: stop cigaretám: Kouření má na dásně negativní dopad. Intoxikuje a způsobuje stažení dásní, v jehož důsledku dásně nekrvácejí a nesignalizují tak včas vznikající problém.

Jak Vám může pomoci ENZYMEL

S efektivní a šetrnou hygienou vám mohou pomoci přípravky ENZYMEL. Jsou vhodné pro celkové zlepšení slizniční imunity dutiny ústní a zlepšení ústní hygieny. Proteolytické enzymy obsažené v zubních pastách a mukoadhezivních gelech ENZYMEL snižují schopnost bakterií přilnout k povrchu dásní a zubů a narušují bakteriemi tvořený biofilm/plak, redukují otok a optimalizují průběh zánětlivé reakce. Enzymy také zkracují akutní zánětlivou reakci na nezbytně nutnou míru a snižují riziko přechodu akutního zánětu dásní do chronického stadia.

Čistěte si zuby enzymovou zubní pastou Enzymel Parodont dvakrát denně a posilujte odolnost sliznic dutiny ústní pro prevenci zánětu.

Na chronické zánětlivé stavy aplikujte přípravky Enzymel Intensive 35. Modrá řada  obsahuje patentovanou směs proteolytických enzymů a chlorhexidinu, která potlačuje bakterie 4x účinněji než samotné antiseptikum chlorhexidin. Používat ji můžete 4-6 týdnů po zákroku.

Zubní pasta ENZYMEL INTENSIVE 35 s proteolytickými enzymy a chlorhexidinem pomůže vytvořit podmínky pro rychlou regeneraci, snížení otoku dásní a sliznic. Tam, kam nemůžete čistit zubním kartáčkem, nanášejte mukoadhezivní gel ENZYMEL INTENSIVE 35, který postižené místo překryje, zklidní a ochrání.

Žádný z přípravků ENZYMEL neobsahuje adstringentní látky, parabeny, SLS ani alkohol, který by přispíval k vysoušení dásní. Zubní pasty obsahují fluorid pro remineralizaci skloviny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.