Lyžování s úsměvem? Vezměte si enzymy s sebou

Ani na lyžařské dovolené nezapomínejte na důkladnou ústní hygienu. Aktivně strávená dovolená může být fantastickým zážitkem, ale nedopusťte, aby se o dodatečný adrenalin postaraly dlouhodobě odkládané potíže se zuby, které se ozvou v tu nesprávnou chvíli. Shánět zubaře v lyžařském středisku nebo strávit probdělou noc s bolavým zubem, takhle si svou dovolenou na horách určitě nikdo z nás nepředstavuje. 

Zvýšená zátěž

Zvýšený celodenní pohyb je jistě báječnou vzpruhou, ale může také vést k vyčerpání a spuštění dlouhodobě se skrývajících potíží v dutině ústní. Neočekávaně se ozve zánětlivé ložisko pod zkaženou osmičkou nebo se rozbolí chronický zánět dásní. Zvýšená zátěž našeho organismu – přechody z tepla do zimy – teplotní šoky, prochladnutí rukou a nohou, suchý vzduch v přetopených vnitřních prostorách, chladný vzduch umocněný větrem, toto vše představuje riziko oslabení naší imunity a spuštění nechtěné komplikace naší drahé dovolené.

Narušené stravovací návyky

Delší pobyt na horách s sebou nese i narušené stravovací návyky. Připravit si domácí svačinku na sjezdovku člověk určitě zvládne, pro vícečetnou rodinu je to dokonce nutnost. Nabídka ve stáncích s rychlým občerstvením je omezená. A ruku na srdce, svařené víno, bombardino, tatranky, palačinky nebo jablečný štrůdl s vanilkovou omáčkou, pro mnohé z nás neodmyslitelně patří. Tyto lákavé pochoutky plné cukrů však představují pro náš organismus další zatížení – ať už přímo – představují hostinu pro bakterie dutiny ústní, které se jimi živí, tak nepřímo – narušují rovnováhu našeho střevního mikrobiomu a vedou k oslabení našeho organismu celkově.  

Podpořte kondici dutiny ústní

Nezanedbávejte proto ústní hygienu a neodbývejte pravidelné čištění ani na dovolené. ENZYMEL vám pomůže udržet dutinu ústní v dobrém stavu. Základem pro posílení kondice dutiny ústní je enzymová zubní pasta ENZYMEL® PARODONT. Proteolytické enzymy trypsin, chymotrypsin a bromelain jsou využívány pro svoje schopnosti podpořit slizniční imunitu a také bránit bakteriím ulpívat na sklovině a vytvářet zubní plak.

Dalším pomocníkem na sjezdovku jsou pastilky suchého gelu ENZYMEL® PARODONT. Krabička s pastilkami se pohodlně vejde do kapsy lyžařské bundy, a tak si můžete namáhanou sliznici dutiny ústní podpořit cucáním pastilky s enzymy. Tato pastilka se pozvolna rozpouští pomocí slin a vytváří enzymatický gel, který napomáhá udržení příznivého prostředí v ústech.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.