PTÁTE SE VENZYMEL

Přípravky VENZYMEL pomáhají snižovat mikrobiální zátěž v ústech vašeho zvířete a tím i zápach z úst. Jsou vhodné jako hygiena zubů a dásní po odstranění zubního kamene a při zánětech dásní a sliznic. Jedná se o jediné produkty na trhu určené pro hygienu dutiny ústní, které obsahují patentovanou směs proteolytických enzymů. Ty ovlivňují zánět a podporují regeneraci ve formě, která se snadno aplikuje a zvířata ji výborně snáší. Přípravky VENZYMEL vyvinula česká rodinná firma Wald Pharmaceuticals spolu s humánní řadou ENZYMEL.

Oba veterinární gely VENZYMEL obsahují proteolytické enzymy, které pozitivně působí na sliznice a dásně, podporují slizniční imunitu a snižují přilnavost bakterií na zuby a dásně. Každý z nich obsahuje jinou koncentraci chlorhexidinu. Růžový VENZYMEL Prevent 35 slouží k dlouhodobé každodenní péči až po dobu 8 týdnů. Zelený VENZYMEL Intensive 120 je určený pro intenzivní 2týdenní péči o dutinu ústní. V každém případě doporučujeme vždy konzultovat s veterinárním lékařem, protože projevy v ústech mohou být známkou vážného celkového onemocnění.

Mukoadhezivita znamená přilnavost. Označuje schopnost gelu přilnout ke sliznici dutiny ústní a odolávat slinám i pohybům jazyka. Mukoadhezivita prodlužuje dobu působení proteolytických enzymů a chlorhexidinu. Veterinární gely VENZYMEL a gely pro humánní použití ENZYMEL jsou jediné opravdu mukoadhezivní gely na českém trhu.

Gely, které mají příchuť (třeba i velmi jemnou), navozují nadměrnou tvorbu slin a zvířata si je samy olizují. Díky tomu, že gely VENZYMEL jsou zcela bez příchuti, nedochází k rychlému odplavení gelu z místa, kde má účinkovat. Tím se významně prodlužuje doba jeho působení.

Díky synergickému působení patentované směsi enzymů jsme mohli snížit množství chlorhexidinu diglukonátu.

VENZYMEL Prevent 35 lze používat ke každodenní a dlouhodobé péči o dutinu ústní domácího zvířete až po dobu 8 týdnů. Díky působení účinných enzymů a chlorhexidinu pomáhá udržovat dásně a zuby v dobré kondici.

V případě akutních obtíží použijte variantu VENZYMEL Intensive 120 se silnější koncentrací proteáz a chlorhexidinu, který můžete užívat až 14 dní a pak opět přejít na VENZYMEL Prevent 35.

VENZYMEL Intensive 120 lze používat k intenzivní až 14denní péči o dutinu ústní domácího zvířete v situacích, kdy je potřeba minimalizovat nebo zastavit riziko bakteriální infekce. Obsažené proteolytické enzymy navíc pomáhají regenerovat zdravé dásně a sliznice. Po vypotřebování gelu VENZYMEL Intensive 120 lze pokračovat s ústním gelem VENZYMEL Prevent 35, který je určený pro dlouhodobé použití u domácích zvířat.

Gely používejte jako alternativu zubní pasty nebo je naneste na problematické místo (přímo úzkým hrdlem aplikátoru, pomocí vatové tyčinky, jemného kartáčku nebo čistým prstem) a rozetřete. Jsou naprosto bez příchuti, snadno přilnou ke sliznicím, nedráždí je a nevyvolávají nežádoucí slinění. Proto působí výrazně déle než ochucené gely a výborně je snáší i ta nejmenší zvířátka. Množství přizpůsobte velikosti zvířete. 30 minut před aplikací gelu a 30 minut po ní nedoporučujeme jídlo ani pití.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.